Site Loader

Dėl ko genda pakaitinimo žvakės?

Pakaitinimo žvakės dyzeliniuose varikliuose yra skirtos variklio užvedimui. Įjungus degimą, per pakaitinimo žvakę pradeda tekėti elektros srovė, kuri įkaitina variklio cilindrų degimo kamerose esančių žvakių galus iki 1000 °C. Tokiu būdu palengvinamas suspausto kuro mišinio užsidegimas ir užvedamas variklis.

Neveikiant pakaitinimo žvakėms, variklis neužsiveda arba užsiveda sunkiai. Vyraujant minusinei temperatūrai ypač išauga pakaitinimo žvakių reikšmė – nes sunkiau užsidega oro ir dyzelinio kuro mišinys bei lėčiau besisukantis starteris nesudaro staigaus suspaudimo. Dėl to prieš kiekvieną žiemą vertėtų patikrinti dyzeliniuose automobiliuose esančias pakaitinimo žvakes ir, jei reikia, jas pakeisti.

Požymiai, rodantys, kad pakaitinimo žvakės veikia prastai

Kai lauke šilta, pakaitinimo žvakių gedimo galima ir nepastebėti, nes esant šiltam ir sausam orui dyzelinis variklis užsiveda. Tokiu atveju vertėtų atkreipti dėmesį į automobilio prietaisų skydelį. Jei užvedus variklį šviečia pakaitinimo žvakių įspėjamoji lemputė, reiktų galvoti apie žvakių keitimą. Tačiau, minusinėje temperatūroje prastai veikiančios pakaitinimo žvakės gali lemti tai, kad variklis neužsives arba užsives ir dirbs sunkiai, netolygiai, leisdamas dūmus.

Jei variklis neužsiveda, tikrinkite pakaitinimo žvakių sistemą. Įjungę degimą pažiūrėkite, ar pakaitinimo žvakes pasiekia srovė. Jeigu ne, tada vertėtų patikrinti saugiklį. Tačiau, jei su saugikliu viskas gerai, gali būti sugedusi pakaitinimo žvakių relė. Jeigu maitinimas į žvakes yra, tada gali būti, kad perdegė pačios pakaitinimo žvakės.

Pakaitinimo žvakių keitimas

Susidūrus su aukščiau minėtais gedimo požymiais, pakaitinimo žvakes reikėtų keisti. Pakaitinimo žvakių keitimas nėra lengvas procesas. Be to, jų išsukimas taip pat gali sukelti problemų, todėl, kad išsukant dalis žvakių gali pasilikti viduje.

Jei žvakės automobilyje nebuvo keičiamos labai ilgą laiką, jų išsukimas tampa sudėtingas ir sukant žvakės lūžta, o detalės gali patekti į variklį. Tokiu atveju gali reikėti nuimti variklio galvutę ir dėl to prisideda papildomos išlaidos.

Šiuo metu yra specialių įrankių, kurių pagalba nulūžusios pakaitinimo žvakės išsukimas tampa paprastesnis. Tačiau nereikėtų delsti ir pakaitinimo žvakes geriau pasikeisti laiku.

Post Author: AutoPatarimas