Site Loader

Trumpai pristatysime 10 paprastų patarimų, kurie labai palengvins naudoto automobilio įsigijimą. Pradedant automobilio paieškas viskas gali atrodyti išties sudėtingai, tačiau tikrai taip nėra, kai žinote ko ieškoti.

 

  • Nusistatykite prioritetus

 

Visi mes norime automobilio, kuris būtų ekonomiškas, patikimas, pigus ir, žinoma, gerai atrodantis. Deja, teks išsirinkti vieną ar du kriterijus kaip pagrindinius, ir jūs tikrai juos žinote, tad nebijokite jų pripažinti sau.

Sudarę savo prioritetų sąrašą lengviau susigaudysite visoje modelių gausybėje. Pagal šį sąrašą galite pradėti žvalgytis po skelbimus ir išsirinkti 5-7 jums labiausiai patinkančius modelius.

 

  • Biudžeto lankstumas

Naudotų automobilių rinkoje pats pardavėjas subjektyviai įvertina savo parduodamą transporto priemonę, todėl ne visada brangiausia bus geriausia. Kita vertus, visada apsimoka pirkti kuo geresnės būklės automobilį, net jei šis ir brangesnis.

Taip pat būtina atsidėti bent 15 proc. automobilio vertės siekiančią sumą galimiems neplanuotiems gedimams. Žinoma, reikia nepamiršti ir aptarnavimo darbų, ar reikės automobiliui naujo padangų komplekto ir t. t.

 

  • Pasidomėkite techninėmis specifikacijomis

Suprantama, kad tai jums gali būti ne pati įdomiausia tema. Nesiginčysiu, kad  mieliau skaitytumėte mėgiamą žurnalą ar svajingas poemas, bet bendras supratimas apie dominantį modelį visada atsiperka. Interneto amžiuje pilna įvairiausių forumų ar lengvai prieinamų žinynų, tad pirmyn.

Žinoma, nevertėtų aklai pasitikėti internetiniais atsiliepimais, bet bendrą vaizdą tikrai susidarysite.

 

  • Nepasiduokite emocijoms

Visų pirma akys krypsta į dailiosios lyties atstoves, kurių mėgstamiausia frazė: „Ji raudona ir taip blizga!“. O gal vertėtų atkreipti dėmesį į kitą automobilį, kurio techninė būklė žymiai geresnė. Juk šią frazę visada galėsite panaudoti pirkdami naują automobilį.

 

  • Reikalaukite serviso istorijos

Kiekvienas prižiūrėtas automobilis turi atliktų remonto darbų istoriją. Prašykite pardavėjo pateikti atliktų darbų sąskaitas ir visą kitą naudingą informaciją apie automobilį. Juk ne veltui sakoma, kad ateitis yra praeities atspindys.

Daugelis pardavėjų automobilių turguose yra puikiai išmokę daineles apie pamestas knygeles Vokietijoje, nes tikriausiai yra pakoregavę ridos odometro duomenis. O pardavėjai, kurie neturi ko slėpti, su pasididžiavimu parodys kuo daugiau dokumentų patvirtinančių tiek ridą, tiek remonto darbus.

 

  • Pasitelkite profesionalus

Automobiliams sparčiai tobulėjant, juose įmontuota vis daugiau elektronikos. Tai tikrai smagu, nes daugelis sistemų yra skirtos saugumui ir komfortui, tai taip pat padeda ir perkant naudotą automobilį, nes atliekant kompiuterinę diagnostiką galima labai daug pasakyti apie jo būklę. Jei radote tinkantį ir patinkantį modelį, būtinai atlikite kompiuterinę diagnostiką.

 

  • Neskubėkite, bet ir nesnauskite

Nereikėtų elgtis spontaniškai ir pirkti pirmą pasitaikiusį automobilį. Reiktų suprasti tai, kad jums staiga užsimanius įsigyti automobilį, nebūtinai tą pačią dieną kažkas yra nusprendęs jį parduoti. Nors jei jau radote automobilį, kuris nekelia dvejonių nei dėl būklės, nei dėl asmeninių simpatijų, nedvejokite ir džiaukitės pirkiniu.

 

  • Apžiūrėkite skirtingų tipų automobilius

Jei vakare sėdėdami prie televizoriaus ekrano nusprendėte, kad norite mažo vienatūrio, pabandykite ir talpesnį hečbeką. Kartais skirtumas tarp automobilio gamintojo ar tipo nėra didelis, o finansinė išraiška visai kita. Tai gali lemti, kur kas praktiškesnį pasirinkimą arba užtikrintai žinosite, ką norite įsigyti ir kodėl verta už tai mokėti.

 

  • Bandomasis važiavimas

Tikiuosi jums net nebuvo minties pirkti automobilį jo nevairavus. Bandomasis važiavimas yra labai svarbus, nes jo metu galite pajusti, ar su automobiliu viskas gerai. O, tiksliau tariant, kas blogai. Labai jautriai reaguokite į kiekvieną automobilio skleidžiamą garsą ar vibraciją. Viskas turi veikti švelniai ir taip, kaip jūs norėtumėte, kad tai būtų kiekvieną dieną.

Jei kyla nors menkiausias įtarimas, nebijokite atsisakyti pirkti automobilį. Veltui sugaištas pusdienis yra menkesnė netektis, nei galimos vėlesnės problemos.

 

  •  Gerai nusiteikite

 

Paieška gali ir užtrukti, bet optimistinis požiūris visada padeda. Ir jums smagiau, ir pardavėjui bus smagiau jums pasakoti telefonu.

Vyraujanti gera atmosfera padės laimėti derybose, o ir pardavėjas daug atviriau papasakos apie automobilį.

 

 

SĖKMĖS 😉

 

O jei turite autoriui klausimų prašome juos parašyti:

[Contact_Form_Builder id=”2″]

 

 

 

 

Post Author: AutoPatarimas