Site Loader

Automobilio paskirstymo diržų svarba

Paskirstymo diržai užtikrina sklandų automobilio variklio darbą. Norėdami, kad jūsų transporto priemonės variklis dirbtų nepriekaištingai, pasirūpinkite diržų veikimo efektyvumu.

Kada keisti paskirstymo diržus?

Paskirstymo diržus reikėtų tikrinti ir keisti kas 90 000 km, o pasibaigus variklio garantiniam laikotarpiui – kas 50 000 – 70 000 km. Diržų keitimo intervalas priklauso nuo to, kokiomis sąlygomis dažniausiai vairuojamas automobilis.

Paskirstymo diržai dėvisi mažiau, jei yra važinėjama mišriu rėžimu arba užmiestyje. Jeigu važinėjama mieste, rekomenduojama šią detalę keisti dažniau.

Keičiant paskirstymo diržą, patartina tuo pačiu pakeisti ir vairo stiprintuvo, kondicionieriaus ir generatoriaus dirželius. Be to, atliekant diržo keitimo procedūrą vertėtų pakeisti ir diržą įtempiančius guolius – pagrindinio diržo ,,įtempėjus“, vandens siurblį ir visus kitus komponentus kurie turi būti pakeisti keičiant paskirstymo diržą.

Jei iš elementų, susijusių su paskirstymo diržais (paskirstymo veleno, aušinimo skysčio siurblio ir pan.), sklinda neįprasti garsai, vertėtų patikrinti ir jų būklę.

Kodėl reikia keisti paskirstymo diržus?

Nusidėvėjus paskirstymo diržui, reikia jį pakeisti, nes jis daro neigiamą įtaką variklio darbui. Jei diržas nutrūksta, kilnojasi stūmokliai ir tokiu būdu jie lanksto vožtuvus, gadina variklio galvutę. Be to, nutrūkęs paskirstymo diržas gali sulaužyti svirteles ir sulaužyti paskirstymo velenėlį.

Gedimai, susiję su paskirstymo diržu, gali būti, jei per mažai arba per daug įtemptas diržas, į paskirstymo mechanizmą patenka purvas arba tepalai, nusitrina diržo kraštas arba šoniniai dantyti diržo paviršiai.

Jei paskirstymo diržo kokybė kelia abejonių, reikia jį pakeisti. Diržo nutrūkimas gali sukelti rimtą variklio gedimą ir dideles remonto išlaidas, o paskirstymo diržo keitimo kaina yra mažesnė nei variklio remontas.

Keiskite variklio paskirstymo diržą reguliariai pagal gamintojo nurodymus ir išvengsite netikėtų, daug problemų kelyje sukeliančių automobilio gedimų.

Jei jums Jūsų automobiliui atėjo laikas keisti paskirstymo diržą, skambinkite mums ir mes jums padėsime: 867799879

Post Author: AutoPatarimas